Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / Olja + akvarell 9308324



*

nr 930 8324


Mai-Britt Palmroth

(1930-2020), Sverige


Olja + akvarell , Mai Britt Palmroth (f. 1930), 28x23 & 19x12, Flicka & stilleben


Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 december 2014
kl 18:42:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/12 18:37:32 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Mai-Britt Palmroth

Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.

Läs mer om Mai-Britt Palmroth
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell flicka & stilleben mai britt palmroth olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8052 Olja / collage
    Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:12
  • 8285 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 8363 OljemÃ¥lning
    Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:42
  • 8083 OljemÃ¥lning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12




Ladda ner broschyr